امارات دبی

دبی یکی شهرهای امارات متحده عربی و از مدرن‌ترین شهرهای توریستی دنیا می باشد که باعث شده است گردشگران زیادی برای تماشای آثار معماری شگفت‌انگیز و آسمان‌ خراش‌های فوق‌العاده، صحرا آرام ، دریای پهناور و سواحل زیبا، خود را از گوشه‌وکنار دنیا به این منطقه از خاورمیانه برسانند. این شهر در خلیج فارس قرار دارد و از شمال شرقی به شهر شارجه، از جنوب به ابوظبی و از جنوب‌شرق به کشور عمان متصل می‌شود. در سال ۲۰۰۱، دبی به‌عنوان بزرگ‌ترین خانه جزیره‌های مصنوعی در جهان لقب گرفت و در سال ۲۰۱۳ توانست امتیاز برگزاری اکسپو ۲۰۲۰ را به دست آورد که برای نخستین بار شهری از خاورمیانه موفق به میزبانی مهم‌ترین نمایشگاه جهان می‌شد. در حال حاضر دبی با تدبیر حاکمانش، سیر صعودی پیشرفت را طی کرده و به یکی از جذاب‌ترین شهرهای جهان در حوزه گردشگری تبدیل شده است. از بزرگ‌ترین‌ مرکز خرید جهان تا بلندترین برج دنیا همه و همه گردشگران را تشویق می‌کند تا برای یک‌بار هم که شده از نقاط مختلف جهان، خود را برای سفر به این شهر شگفت‌انگیز برسانند.

تاریخچه دبی

- احسان منشوریان 02.08.29

تاریخ سکونت انسان در منطقه ای که اکنون امارات متحد...

تاریخ سکونت انسان در منطقه ای که اکنون امارات متحده عربی نامیده شده است، غنی و پیچیده است. این به پیوندهای تجاری گسترده بین تمدن های دره سند و بین النهرین، و حتی در مناطق دورتر به عنوان شام اشاره می کند. یافته‌های باستان‌شناسی در امارات دبی، به‌ویژه در الاشوش، الصفوح و گنجینه‌های بسیار غنی از ساروق الحدید نشان‌دهنده استقرار در دوره‌های عبید و حفط، دوره‌های ام النار و وادی سوق و سه عصر آهن است. در امارات این منطقه در نزد سومریان ماگان شناخته می شد و منبعی برای کالاهای فلزی، به ویژه مس و برنز بود. این منطقه حدود 5000 سال پیش با عقب نشینی ساحل به داخل خشکی پوشیده شده بود و بخشی از خط ساحلی کنونی شهر شد. سرامیک های پیش از اسلام از قرن سوم و چهارم هجری قمری یافت شده است. قبل از ورود اسلام به این منطقه، مردم این منطقه باجیر (یا باجار) را می پرستیدند. پس از گسترش اسلام در منطقه، خلیفه اموی شرق جهان اسلام، جنوب شرق عربستان را فتح کرد و ساسانیان را بیرون کرد. در حفاری های موزه دبی در منطقه الجمیرا (جمیرا) آثار متعددی از دوره امویان یافت شد. گمان می رود دبی در اوایل قرن هجدهم به عنوان یک دهکده ماهیگیری تأسیس شده باشد و تا سال 1822، شهری با 700 تا 800 نفر از اعضای قبیله بنی یاس و تابع حکومت شیخ طحنون بن شاخبوت ابوی بود. در سال 1822، یک نقشه بردار نیروی دریایی بریتانیا اشاره کرد که دبی در آن زمان با هزار نفر جمعیت در یک شهر بیضی شکل زندگی می کردند که توسط دیواری گلی احاطه شده بود و بزها و شترها پراکنده بودند. مسیر اصلی پیاده‌روی خارج از روستا به نهری پر از نی منتهی می‌شد، در حالی که مسیر دیگری به سمت بیابان می‌رفت که در مسیرهای کاروان‌ها ادغام می‌شد. در سال 1833، به دنبال نزاع قبیله ای، اعضای قبیله آل بو فلاسه از ابوظبی جدا شدند و خود را در دبی مستقر کردند. خروج از ابوظبی توسط عبید بن سعید و مکتوم بن بوتی رهبری شد که رهبران مشترک دبی شدند تا اینکه عبید در سال 1836 درگذشت و مکتوم را برای تأسیس سلسله مکتوم ترک کرد. دبی به دنبال لشکرکشی بریتانیا در سال 1819 علیه راس الخیمه، معاهده عمومی دریانوردی در سال 1820 را با دولت بریتانیا همراه با سایر ایالت های تروسیال امضا کرد. این منجر به آتش بس دریایی دائمی در سال 1853 شد. دبی نیز - مانند همسایگانش در ساحل Trucial - یک قرارداد انحصاری منعقد کرد که در آن بریتانیا مسئولیت امنیت امارت را در سال 1892 بر عهده گرفت.

جغرافیا دبی

- احسان منشوریان 02.08.29

دبی در ساحل خلیج عربی امارات متحده عربی واقع شده ا...

دبی در ساحل خلیج عربی امارات متحده عربی واقع شده است و تقریباً در سطح دریا (16 متر یا 52 فوت بالاتر) قرار دارد. امارت دبی در جنوب با ابوظبی، در شمال شرقی با شارجه و در جنوب شرقی با سلطان نشین عمان همسایه است. حتی منطقه کوچکی از امارات، از سه طرف توسط عمان و توسط امارات عجمان (در غرب) و راس الخیمه (در شمال) احاطه شده است. خلیج فارس با سواحل غربی امارت همسایه است. دبی در 25.2697 درجه شمالی 55.3095 درجه شرقی قرار دارد و مساحتی به وسعت 1588 مایل مربع (4110 کیلومتر مربع) را پوشش می دهد که به دلیل احیای زمین از دریا، گسترش قابل توجهی فراتر از 1500 مایل مربع (3900 کیلومتر مربع) اولیه آن را نشان می دهد. دبی مستقیماً در صحرای عربستان قرار دارد. با این حال، توپوگرافی دبی به طور قابل توجهی با قسمت جنوبی امارات متفاوت است، زیرا بسیاری از مناظر دبی توسط الگوهای بیابان شنی برجسته شده است، در حالی که بیابان های شنی بر بسیاری از مناطق جنوبی کشور تسلط دارند. شن و ماسه بیشتر از پوسته و مرجان خرد شده تشکیل شده و ریز، تمیز و سفید است. در شرق شهر، دشت‌های ساحلی پوشیده از نمک، معروف به سبخا، جای خود را به خطی از تپه‌های شنی از شمال به جنوب می‌دهند. دورتر از شرق، تپه‌ها بزرگ‌تر می‌شوند و با اکسید آهن قرمز می‌شوند. صحرای شنی هموار جای خود را به کوه‌های هاجر غربی می‌دهد که در امتداد مرز دبی با عمان در هاتا قرار دارند. زنجیره غربی هاجر دارای چشم‌اندازی خشک، ناهموار و متلاشی است که ارتفاع کوه‌های آن در برخی نقاط به حدود 1300 متر (4265 فوت) می‌رسد. دبی هیچ رودخانه یا واحه طبیعی ندارد. با این حال، دبی یک ورودی طبیعی به نام نهر دبی دارد که لایروبی شده است تا به اندازه کافی عمیق باشد تا کشتی های بزرگ از آن عبور کنند. دبی همچنین دارای دره‌ها و چاله‌های آبی متعددی است که در پایه کوه‌های الحجر غربی قرار دارند. دریای وسیعی از تپه‌های شنی بخش‌های زیادی از جنوب دبی را پوشانده و در نهایت به صحرای معروف به محله خالی منتهی می‌شود. از نظر لرزه ای، دبی در یک منطقه بسیار پایدار قرار دارد - نزدیکترین خط گسل لرزه ای، گسل زاگرس، در 200 کیلومتری امارات متحده عربی (124 مایل) قرار دارد و بعید است که هیچ گونه تاثیر لرزه ای بر دبی داشته باشد. کارشناسان همچنین پیش‌بینی می‌کنند که احتمال وقوع سونامی در این منطقه بسیار کم است، زیرا آب‌های خلیج فارس به اندازه کافی عمیق نیست که باعث ایجاد سونامی شود.

صنعت گردشگری دبی

- احسان منشوریان 02.08.29

گردشگری بخش مهمی از استراتژی دولت دبی برای حفظ جری...

گردشگری بخش مهمی از استراتژی دولت دبی برای حفظ جریان نقدینگی خارجی به امارات است. جذابیت دبی برای گردشگران عمدتاً بر اساس خرید است، از سال 2018، دبی چهارمین شهر پربازدید در جهان بر اساس تعداد بازدیدکنندگان بین‌المللی و سریع‌ترین رشد است که با نرخ 10.7 درصد افزایش یافته است.این شهر در سال 2016 میزبان 14.9 میلیون بازدید کننده یک شبه بود که تا سال 2020 به 20 میلیون گردشگر رسید. دبی را "پایتخت خرید خاورمیانه" نامیده اند. دبی به تنهایی بیش از 70 مرکز خرید دارد که دومین مرکز خرید بزرگ جهان، دبی مال است. دبی همچنین به خاطر مناطق تاریخی سوق واقع در دو طرف نهر آن شهرت دارد. به طور سنتی، ناوها از شرق آسیا، چین، سریلانکا و هند محموله های خود را تخلیه می کردند و کالاها در بازارهای مجاور اسکله ها معامله می شدند. نهر دبی نقشی حیاتی در حفظ زندگی جامعه در شهر داشت و منبعی بود که در اصل باعث رونق اقتصادی در دبی شد. از سپتامبر 2013، نهر دبی به عنوان میراث جهانی یونسکو پیشنهاد شده است. بسیاری از بوتیک ها و جواهرات فروشی ها نیز در این شهر یافت می شوند. دبی همچنین به عنوان "شهر طلا" شناخته می شود زیرا بازار طلا در دیره نزدیک به 250 مغازه خرده فروشی طلا را در خود جای داده است. پارک نهر دبی در نهر دبی همچنین نقش حیاتی در گردشگری دبی ایفا می کند زیرا برخی از معروف ترین جاذبه های گردشگری دبی مانند دلفیناریوم، تله کابین، شتر سواری، کالسکه اسب و نمایش پرندگان عجیب و غریب را به نمایش می گذارد. دبی دارای طیف گسترده ای از پارک ها مانند پارک صفا، پارک مشرف، پارک همریه و غیره است. هر پارک به طور منحصر به فردی از پارک دیگر متمایز است. پارک مشرف خانه های مختلفی را در سراسر جهان به نمایش می گذارد. یک بازدیدکننده می تواند ویژگی های معماری بیرون و همچنین داخل هر خانه را بررسی کند. برخی از محبوب ترین سواحل دبی عبارتند از: ساحل ام سقیم، پارک ساحلی الممزار، ساحل باز JBR، ساحل کایت، ساحل بلک پالاس و کلوپ ساحلی رویال آیلند. فهرست شهرهای مقصد جهانی مسترکارت در سال 2019 نشان داد که گردشگران بیش از هر کشور دیگری در دبی هزینه می کنند. در سال 2018، این کشور برای چهارمین سال متوالی با هزینه کل 30.82 میلیارد دلار در صدر فهرست قرار گرفت. میانگین هزینه در روز 553 دلار بود. در اکتبر 2019، دبی برای اولین بار قوانین مشروبات الکلی خود را کاهش داد که بر اساس آن به گردشگران اجازه می داد از فروشگاه های تحت کنترل دولت الکل خریداری کنند. پیش از این، مشروبات الکلی فقط برای افراد محلی با مجوزهای خاص قابل دسترسی بود. تغییر سیاست مهم زمانی رخ داد که امارات متحده عربی شاهد یک بحران اقتصادی شدید بود که منجر به کاهش حجم فروش الکل شد.

بهترین زمان سفر به دبی

- احسان منشوریان 02.08.28

شرایط آب و هوایی دبی صحرایی و گرم است. البته تمامی...

شرایط آب و هوایی دبی صحرایی و گرم است. البته تمامی اماکن سرپوشیده مانند مراکز خرید و وسایل حمل‌ونقل دبی مجهز به سیستم تهویه هوا هستند و از این رو مشکلی بابت گرما وجود ندارد. تابستان ها بسیار گرم و مرطوب با میانگین دمای بالای 41 درجه و دمای پایین آن در شب به 30 درجه سانتیگراد می رسد. از این جهت، بهترین فصل و زمانی که برای سفر به دبی توصیه می‌کنیم، پاییز و زمستان است. در زمستان هوای دبی مطلوب می‌شود و از پیاده‌روی زیر آسمان آبی لذت خواهید برد.

در سفر به دبی از چه جاذبه هایی دیدن کنیم؟

- احسان منشوریان 02.08.28

در شروع اقامت خود در دبی احتمالا از خود بپرسید در ...

در شروع اقامت خود در دبی احتمالا از خود بپرسید در سفر به دبی از چه جاذبه هایی دیدن کنیم؟ از برج‌های سربه‌فلک‌کشیده و مراکز خرید بزرگ و پرزرق‌وبرق گرفته تا سواحل زیبا و آکواریوم‌های جذاب، همه همه در دبی وجود دارند. مراکز فرهنگی، تاریخی و سنتی این شهر پیشینه‌ فرهنگی مناطق بومی امارات را به خوبی در مقابل چشم گردشگران قرار می‌دهد. اگرچه هر نقطه از دبی دیدنی‌های خاص بسیاری دارد، با این حال برخی از جاذبه‌هایش آن‌قدر شهرت دارند که اصلی‌ترین دلیل بازدید گردشگران هستند. در این بخش با خیام گشت به معرفی کوتاه چند مورد از این جاذبه‌ها می‌پردازیم.

دیره - Deira

- احسان منشوریان 02.08.28

مجموعه‌ بازارهای دیره در شمال خور دبی(creek) قرار ...

مجموعه‌ بازارهای دیره در شمال خور دبی(creek) قرار دارند و هرکدام از دالان‌های آن معرف ملیت‌هایی است که در دبی زندگی یا تجارت می‌کنند. در ساحل این منطقه از دبی می‌توانید لنج‌هایی قدیمی ساکنان دبی را که در حال بارگیری هستند، تماشا کنید. جالب است بدانید بازار طلای دیره به عنوان بزرگ‌ترین بازار طلای جهان و بزرگ‌ترین بازار مسکوکات سنتی شناخته می‌شود.

برج خلیفه - Burj Khalifa

- احسان منشوریان 02.08.28

برج خلیفه یکی از معروف ترین سازه‌ها و مکان‌های دید...

برج خلیفه یکی از معروف ترین سازه‌ها و مکان‌های دیدنی دبی است که با ۸۲۹ متر ارتفاع، مرتفع‌ترین آسمان‌خراش جهان و مشهورترین مکان در شهر دبی است. بالا رفتن از این برج بلند و دیدن مناظر شهر دبی از طبقه‌ی صد و بیست و چهارم (سکوی مشاهده‌ی بیرون برج) برای هر گردشگری جذابیت‌ بسیاری دارد.

پارک آبی آتلانتیس - Atlantis Aquaventure

- احسان منشوریان 02.08.28

پارک آبی آتلانتیس در هتل آتلانتیس و در جزیره مصنوع...

پارک آبی آتلانتیس در هتل آتلانتیس و در جزیره مصنوعی نخل(پالم) جمیرا قرار دارد و به ‌لطف انواع سرسره‌ها و سرگرمی‌های آبی، جزو بهترین پارک‌های آبی جهان به شمار می‌رود. سرزمین دلفین‌ها، سرزمین شیرهای دریایی، وسایل بازی، آکواریوم و غواصی، بخش‌های اصلی این پارک را تشکیل می‌دهند. گونه‌های مختلفی از آبزیان نظیر انواع ماهی‌، کوسه، شیر دریایی و دلفین در این پارک زندگی می‌کنند و از همین رو امکان آشنایی و غذادادن به آن‌ها وجود دارد. پارک مذکور برای پذیرایی از بازدیدکنندگان خود، ۱۶ رستوران و کیوسک ارائه موادغذایی تدارک دیده است.

شهربازی IMG دبی

- احسان منشوریان 02.08.29

سرزمین ماجراجویی آی ام جی دبی اولین شهربازی سرپوشی...

سرزمین ماجراجویی آی ام جی دبی اولین شهربازی سرپوشیده دنیا و همچنین مکانی جدید در دبی که خانواده ها و کودکانشان بتوانند در کنار هم روز خوبی را برای خود ساخته و خاطره ای بیاد ماندنی را تجربه کنند. این مجموعه توسط دو کارآفرین اماراتی با عنوان The Ilyas & Mustafa Galadari Group که مخفف آن IMG می باشد، طراحی و ساخته شده است. گروه ایلیاس و مصطفی گالاتاری گروهی که سابقه طولانی کار آفرینی را از دهه 1940 دارند این بار نتیجه تلاش و همکاری خود را در IMG دبی به نمایش می گذارند. آی ام جی سرزمینی کامل برای تفریح، خرید، فراغت و سرگرمی، مهمان نوازی و صرف غذاست. شهربازی آی ام جی در نهایت توانست در سطح بین المللی عنوان بزرگترین شهربازی سر پوشیده را از آن خود کند. آی ام جی IMG نخستین محل سرگرمی مگا تئاتری دبی است و هیجان در 4 بخش مختلف این سرزمین استثنایی به نوعی مختلف و متفاوت است. از این رو، مهمانان زیادی از سرتاسر دنیا برای تفریحات دوبی و سرگرمی ساعاتی را در شهربازی آی ام جی دبی سپری می کنند. این شهربازی مرکز تفریحی داغ و محبوب دبی محسوب می شود. این پارک وسعتی بالغ بر ۱۴۰،۰۰۰ متر مربع دارد و امکان روزانه پذیرایی از ۲۰،۰۰۰ گردشگر را دارد. این شهر بازی دارای رولر کوسترهای پر سرعت، شخصیت های کارتونی، دایناسورهای عظیم متحرک و سینماهای متعدد است. این پارک که توسط فن آوری آوانگارد پشتیبانی می شود و توسط صفحه IMAX پیشرفته تکامل یافته است و همچنین دارای دو تئاتر VIP است و همچنین دارای ورودی جداگانه می باشد.

پارک آبی وایلد وادی - Wild Wadi Waterpark Dubai

- احسان منشوریان 02.08.29

پارک آبی وایلد وادی، هفتمین پارک آبی برتر دنیا، در...

پارک آبی وایلد وادی، هفتمین پارک آبی برتر دنیا، در نزدیکی برج خلیفه قرار دارد و برای ساخت آن از شخصیت جوهه (Juha) در داستان‌های کهن عربی الهام گرفته شده است. این پارک آبی از بهترین پارک‌ های آبی دبی است که فضای روباز دارد. بزرگ‌ترین استخر موج خاورمیانه در پارک آبی وایلد وادی دبی قرار دارد. پارک آبی وایلد وادی دبی دارای بیش از 30 نوع وسیله بازی است.در پس‌زمینه‌ی این پارک نمای خیره کننده‌ی برج العرب به چشم می‌خورد. در این پارک آبی دبی کلبه‌های کوچکی وجود دارد که می‌توانید با رزرو آنها ساحل اختصاصی داشته باشید. از امکانات این پارک آبی می توان به سه استخر بزرگ، استخر موج، سرسره های آبی متعدد و بخش مخصوص کودکان اشاره کرد که در فضایی روباز قرار دارند و می توانید در کنار استخرهای این مجموعه از تابش آفتاب لذت ببرید. با استفاده از تجهیزات مختلف، دمای نقاط مختلف پارک آبی وایلد وادی، متعادل نگه داشته می شود و از داخل فضای پارک آبی می توانید برج العرب و ساحل جمیرا را می توانید مشاهده کنید. همچنین خوش رفتاری مسئولان و کارکنان این پارک آبی در کنار امکانات جدید و متنوع آن، از دلایلی است که گردشگران برای چندمین بار علاقمند هستند تا از این مجموعه استفاده کنند.

آکواریوم دبی - Dubai Aquarium & Underwater Zoo

- احسان منشوریان 02.08.29

آکواریوم دبی مال یکی از بزرگ‌ترین آکواریوم های معل...

آکواریوم دبی مال یکی از بزرگ‌ترین آکواریوم های معلق دنیا است. مخزن این آکواریوم ۱۰ میلیون لیتر گنجایش دارد و هزاران جاندار آبی در این مکان زندگی می‌کنند. طول، عرض و ارتفاع مخزن اصلی آکواریوم دبی به‌ترتیب برابر با ۵۱، ۲۰ و ۱۱ متر است و تعداد گونه‌های حاضر در آن به بیش از ۱۴۰ عدد می‌رسد که در میان آن‌ها می‌توان به بیش از ۳۰۰ کوسه و سفره ماهی اشاره کرد. جالب است بدانید که بزرگ‌ترین مجموعه کوسه ببری دنیا در این آکواریوم قرار دارد. آکواریوم دبی بخشی از یک مرکز بزرگتر به نام باغ وحش زیرآب (Underwater Zoo) است که بزرگترین بخش آن در محوطه عمومی مرکز خرید دبی قابل مشاهده است. این بدین معناست که اگر وارد مرکز خرید دبی مال شوید، بدون نیاز به تهیه بلیط می‌تواند بخشی از آکواریوم را مشاهده کند. بازدید بخشی از آکواریوم در این مرکز خرید، جزو تفریحات رایگان دبی به شمار می‌رود.اما اگر می‌خواهید تمامی بخش‌های آن را از نزدیک ببینید، لازم است که حتماً بلیت رفتن به باغ وحش زیر آبی را تهیه نمایید. بازدید از آکواریوم دبی، این فرصت را به شما می‌دهد که با طبیعت یکی شوید و با موجودات آبزی بی‌شماری ارتباط برقرار کنید. همچنین می‌توانید از میان طیف وسیعی از تجربیات هیجان انگیز مانند غواصی در قفس، برخورد با حیوانات، راه رفتن در میان کوسه‌ها، غذا دادن به آن‌ها و غواصی، یکی را انتخاب کرده و از آن‌ها لذت ببرید.

ساحل جمیرا دبی - Jumeirah Beach

- احسان منشوریان 02.08.29

ساحل جمیرا یکی از زیبا ترین سواحل شهر دبی است که گ...

ساحل جمیرا یکی از زیبا ترین سواحل شهر دبی است که گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به سمت خود می کشاند.طول این ساحل حدود 3 کیلومتر بوده و به سه بخش مختلف تقسیم می‌شود که قسمت غربی و شرقی برای شنا و قسمت مرکزی آن به تفریحات و ورزش‌های آبی اختصاص پیدا کرده‌اند.زیبایی ساحل در کنار امکانات مدرن این منطقه ساحل جمیرا را به تفریگاهی محبوب بین گردشگران تبدیل کرده است به طوری که بهترین ساحل پیاده روی در دبی شناخته شده است.همچنین در ساحل جمیرا دبی، رستوران‌های پرطرفدار و محبوبی قرار دارد که گردشگران می‌توانند با اخذ ویزای دبی از خیام گشت ایرانیان، به همراه خانواده به این منطقه سفر کرده و از سرو انواع غذاهای لذیذ در کنار تفریحات گوناگون لذت ببرند.

مرکز تجارت جهانی دبی - Dubai World Trade Centre

- احسان منشوریان 02.08.29

مرکز تجارت جهانی دبی (Dubai World Trade Centre) مج...

مرکز تجارت جهانی دبی (Dubai World Trade Centre) مجتمعی چندمنظوره برای برگزاری رویدادها و نمایشگاه‌ها است. با بیش از ۱۲۰ هزار متر مربع فضای نمایشگاهی، این مجموعه بزرگ شامل ۲۱ تالار و بیش از ۴۰ اتاق ملاقات در سه طبقه می‌شود. سالانه بیش از ۵۰۰ رویداد در این مرکز برگزار می‌کنند. سفارت‌های ایتالیا، ترکیه، سوئیس و ژاپن نیز در طبقه ۲۸‌‌ام ساختمان جای گرفته‌اند. این مرکز تجارت جهانی بزرگ، بوسیله شیخ راشد بن سعید آل مکتوم، در سال 1978 ساخته شده و یکی از مهم ترین بناهای این شهر است. این مرکز در خابان شیخ زاید قرار داشته و در رشد تجارت بین المللی منطقه خاورمیانه، نقش بسیار مهمی داشته است. از این مرکز تجارت جهانی، به عنوان بهترین مکان برای برپا کردن کنفرانس ها و نمایشگاه ها در خاورمیانه استفاده شده و هر سال بیشتر از شصت برنامه بین المللی را میزبانی می کند.

سافاری دبی

- احسان منشوریان 02.08.29

سفر به دل بیابان ها و صحراهای دبی آن هم با خودروها...

سفر به دل بیابان ها و صحراهای دبی آن هم با خودروهای سافاری سبب شده تا امروزه سافاری دبی ( Dubai safari ) به یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین تفریحات در دبی تبدیل شود.بهترین تجربه‌ای که می‌توانید در طول سفر خود در دبی داشته باشید، مطمئناً سافاری دبی است. شاید برای بیشتر شما کلمه سافاری، تداعی کننده آفرود سواری در تپه‌های کویری باشد، اما امروزه دبی تفریحات متفاوت و جذابی را در تورهای خود ارائه می‌کند. در طول سفر به دبی، تور کویر و سافاری می‌تواند یکی از جذاب‌ترین تجربه‌های سفر به این شهر توریستی باشد

موزه آینده دبی - Museum of The Future Dubai

- احسان منشوریان 02.08.29

موزه آینده (MOTF) یکی از جاذبه‌های توریستی برجسته ...

موزه آینده (MOTF) یکی از جاذبه‌های توریستی برجسته و بی‌نظیر جهان در کشور امارات متحده عربی است. این بنای هفت طبقه بدون ستون بعنوان «زیباترین ساختمان جهان» توصیف شده است. اثری به ارتفاع ۷۷ متر با نمای فولادی ضد زنگ که با ۱۴ هزار متر هنر خطاطی عربی تزئین شده است. این شاهکار معماری ۳۰ هزار متر مربعی یک مرکز فکری و علمی است و امیدوار است بهترین مغزها در علم و فن آوری و نوآوری را گردهم آورد و در عین حال راه‌حل هایی برای آینده نوع بشر ارائه دهد. این موزه به عنوان یک مرجع فرهنگی و آموزشی برای ارتقاء دانش و فهم انسان‌ها درباره تکنولوژی، علوم پیشرفته و مسائل مرتبط با آینده ساخته شده و به عنوان معجزه‌ای از آینده شناخته می‌شود. تجهیزات پیشرفته و تکنولوژی‌های نوین هوش مصنوعی که داخل موزه آینده دبی، وجود دارد به شما امکان سفر در آینده را می‌دهد.

اسکای دایو دبی - SKYDIVE DUBAI

- احسان منشوریان 02.08.30

اگر می خواهید یک سفر جادویی داشته داشته باشید و مح...

اگر می خواهید یک سفر جادویی داشته داشته باشید و محدودیت ماجراجویی را در دبی به اخر برسانید، اسکای دایو منتظر شماست.وقتی بر فراز خط افق شهردبی پرواز می کنید، احساس سبکی می کنید. اسکای دایو دبی (SKYDIVE DUBAI) در سال 2010 توسط ناصر النیادی تاسیس شد. زمانی که هواپیما صعود می کند و به ارتفاع حدود ۱۳۰۰۰ فوتی می رسد، از هوپیما خارج می شوید و سقوط آزاد را برای ۶۰ ثانیه تجربه می کنید، سقوطی بی نظیر، احساس بی وزنی مطلق و هیجان ، سپس چتر توسط مربی باز می شود. برای انجام این ورزش نیازی نیست که از قبل تجربه داشته باشید، افراد عادی نیز با حضور مربیان حرفه ای در این زمینه می توانند از انجام این ورزش مهیج لذت ببرند.

رستوران معلق در آسمان - Dinner in the Sky

- احسان منشوریان 02.08.30

رستوران معلق در آسمان دبی یا Dinner in the Sky ، ی...

رستوران معلق در آسمان دبی یا Dinner in the Sky ، یکی از جاذبه‌های بی‌نظیر گردشگری در دبی است که برای افرادی که به دنبال تجربه‌ی متفاوت و خلاقانه هستند، پیشنهادی مناسب است. رستوران دینر این د اسکای دبی به عنوان یک رستوران معلق در ارتفاع ۵۰ متری از سطح زمین، با فضایی شگفت‌انگیز و بی‌نظیر، میهمانان خود را در ساعاتی پر از هیجان و شادابی به سر می‌برد. شما می‌توانید در رستوران در آسمان دبی ، لذت سه وعده غذایی کامل را با شاهنامه‌ای از مناظر دیدنی دبی تجربه کنید. این مکان در منطقه دبی مارینا از محبوب ترین محله های گردشگری دبی واقه شده است.این رستوران به عنوان یکی از جالب ترین رستوران های دنیا شناخته می شود که نام آن در مجله آمریکایی فوربز نیز آمده است.

خیابان شیخ زائد - Sheikh Zayed Road

- احسان منشوریان 02.08.30

خیابان زیبای شیخ زائد دبی یکی از معروف ترین خیابان...

خیابان زیبای شیخ زائد دبی یکی از معروف ترین خیابان های شهر دبی محسوب می شود که دو شهر ابوظبی و دبی را براحتی به یکدیگر وصل می کند و در نهایت به راس الخیمه منتهی می شود. در این خیابان مدرن و لوکس آسمان خراش های سر به فلک کشیده یا همان برج های دبی خودنمایی کرده و جلوه ای زیبا به این خیابان معروف دبی داده است. خیابان فوق العاده مدرن شیخ زائد دبی یکی از راه های مواصلاتی اصلی میان عروس امارات و دیگر شهر های امارات متحده عربی می باشد. همچنین هر قسمت این خیابان از هفت راه برای عبور و مرور تشکیل شده است. این خیابان معروف نیز محل اتصال مارینای دبی و دریای جمیرا می باشد.

کارهای ممنوعه در دبی

- احسان منشوریان 02.08.28

1.دبی شهری اسلامی است، به همین دلیل نوشیدن الکل به...

1.دبی شهری اسلامی است، به همین دلیل نوشیدن الکل به جز در امکانی مشخص، غیر مجاز است. خوردن الکل تنها در هتل، کلاب و رستوران‌ها قانونی است. 2.به دلیل اسلامی بودن شهر دبی، رعایت پوشش‌های مناسب در آن الزامی است. پوشیدن لباس‌های باز تنها در کلاب‌ها یا بعضی از مراکز تفریحی مجاز است. باید اضافه کنیم که پوشیدن مایو و لباس شنا در سواحل قانونی است. 3.بی‌احترامی به دین اسلام در کشور دبی عواقب سنگینی به همراه دارد. پس اگر در ایام رمضان به دبی سفر کردید، از خوردن و نوشیدن و همین طور مصرف دخانیات در فضاهای عمومی خودداری کنید. 4.امارات متحده عربی سیاست‌های سختگیرانه در حوزه ورود مواد مخدر وضع کرده است و به شما اجازه نمی‌دهد هیچ نوع دارویی به کشور وارد کنید. ورود داروی نسخه‌ای به کشور نیازمند مدارک پزشکی است. همچنین ضروری است نسخه تجویزی به عربی ترجمه شود تا مقامات فرودگاه به راحتی آن را مطالعه و بررسی کنند. مجازات وارد کردن مواد مخدر چه تجویزی و چه غیر قانونی از چهار سال زندان شروع می‌شود. 5.خوردن و آشامیدن (حتی آب) در وسایل حمل و نقل عمومی و ایستگاه‌های آن، از مترو و اتوبوس تا گذرگاه‌های عابر پیاده ممنوع است. نقض این قانون مبلغ ۱۰۰ درهم جریمه دارد.

شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای دبی

- احسان منشوریان 02.08.28

جهت اخذ ویزای دبی، قوانین و شرایطی وجود دارد که به...

جهت اخذ ویزای دبی، قوانین و شرایطی وجود دارد که به شرح زیر می باشد: دختران زیر ۱۸ سال تحت هیچ شرایطی نمی‌توانند برای اخذ ویزای دبی به صورت انفرادی اقدام کنند. آقایان زیر ۱۸ سال برای دریافت ویزای امارات به صورت انفرادی، ملزم به ارائه ی شناسنامه پدر و مادر خود هستند. افراد بالای ۷۰ سال نیز باید به همراه خانواده به این کشور سفر کرده و به آن‌ها ویزای انفرادی تعلق نمی‌گیرد. مدارک لازم برای صدور ویزا دبی به شرح زیر می باشد: 1)اسکن صفحه اول پاسپورت (با حداقل 6 ماه اعتبار) 2)اسکن کارت ملی 3)اسکن صفحه اول شناسنامه 4)عکس پرسنلی 5)مدارک اضافی در صورت نیاز از طریق کانتر خیام گشت به شما اعلام می‌شود.

انواع ویزای توریستی دبی یا امارات

- احسان منشوریان 02.09.01

ویزای یک بار ورود دبی: با این ویزا تنها مجوز یک با...

ویزای یک بار ورود دبی: با این ویزا تنها مجوز یک بار ورود و خروج از کشور دارید که به‌صورت ویزا دبی 10 روزه، یک ماهه دبی و ویزای دو ماهه دبی صادر می‌شود. ویزای چند بار ورود (ویزای مولتی دبی) : این ویزا به‌صورت 1 ماهه و 2 ماهه صادر شده و توسط آن مجوز چند بار ورود و خروج از کشور را دارید.

.

سخن پایانی درباره راهنمای سفر به دبی

- احسان منشوریان 02.08.28

یکی از رویایی‎ترین مقاصد دنیا و محبوب‌ترین شهرهای ...

یکی از رویایی‎ترین مقاصد دنیا و محبوب‌ترین شهرهای جهان از نظر گردشگران در فاصله نزدیکی از ایران قرار دارد. شهر دبی یکی از شهرهایی است که هر تفریحی در آن تدارک دیده شده تا توریست‌های سراسر دنیا از سفر به این شهر رضایت کامل داشته باشند. در این راهنمای گردشگری از خیام گشت ، سعی شد راهنمای سفر به دبی جمع‌آوری شود تا افرادی که قصد سفر به این شهر استثنایی را دارند با اطلاعاتی کامل در دبی به تفریح و گشت و گذار مشغول شوند. با تورهای دبی خیام گشت ایرانیان به آسانی و با کمترین هزینه به دبی سفر کنید و سفری ایمن و آرام‌بخش را تجربه کنید.