گرجستان باتومی+تفلیس

گرجستان یکی از کشورهای اروپای شرقی است. این کشور در سواحل دریای سیاه قرار گرفته و مرز بین اروپا و آسیا را تشکیل می‌دهد. گرجستان با وجود وسعت کمی که دارد، تنوع آب و هوا و جاذبه‌های طبیعی آن قابل توجه است؛ از کوه‌های سربه‌فلک کشیده با آب‌و‌هوای کوهستانی تا مناطق ساحلی دریای سیاه و دره‌های سرسبز. گرجستان کشوری به سرعت در حال توسعه است. از اواسط دهه‌ ۲۰۰۰ میلادی صنعت گردشگری این کشور شروع به گسترش یافتن کرده است و زیرساخت‌های گردشگری در این کشور در حال افزایش و بهبود هستند؛ به نحوی که روز به روز بر تعداد گردشگران این کشور افزوده می‌شود. گرجستان از مقاصد محبوب خارجی برای ایرانیان هم هست و بسیاری از هموطنانی که قصد دارند در تعطیلات خود سفرهای خارجی را امتحان کنند، گرجستان را انتخاب می‌کنند. شهرهای کوچک و تاریخی، صومعه‌ها و کلیساهای دیدنی، کوه‌های سر به فلک ‌کشیده، غذاهای لذیذ و اهالی مهربان و مهمان‌نواز از عواملی هستند که دست به دست هم داده‌اند تا گرجستان به مقصدی جذب برای سفرهای خارجی تبدیل شود.

آب و هوای گرجستان

- احسان منشوریان 02.08.28

آب ‌وهوای قسمت غربی کشور گرجستان نیمه ‌گرمسیری و ق...

آب ‌وهوای قسمت غربی کشور گرجستان نیمه ‌گرمسیری و قسمت شرقی آب و هوای قاره ‌ای دارد. همچنین بیشترین قسمت گرجستان را کوهستان تشکیل داده و بر همین اساس زمستان های پربرف و بهار و تابستان مطبوعی دارد و اینکه در قسمت شمالی این کشور شاهد آب و هوای کوهستانی خواهید بود. در نواحی ساحلی گرجستان نیز آب‌ و‌هوای گرم و مرطوب را تجربه خواهید کرد که همراه با رطوبت و میزان بارندگی خیلی زیاد است. در حالت کلی، آب و هوای گرجستان مطبوع و مناسب سفر است و میانگین دما در این کشور از منفی ۱ درجه سانتی گراد تا ۳۲ درجه سانتی گراد در فصل های مختلف متغیر است.

شهرهای مهم گرجستان

- احسان منشوریان 02.08.28

در کل ۵۴ شهر را در این کشور می توان نام برد که تنه...

در کل ۵۴ شهر را در این کشور می توان نام برد که تنها تعدادی از آن ها توریستی است. شهرهای تفلیس، روستاوی، مستیا، تلاوی و باتومی از جمله شهرهای پر بازدید و معروف گرجستان است که هر ساله پر از گردشگر می شود.

تفلیس - Tbilisi

- احسان منشوریان 02.08.28

این شهر پایتخت کشور گرجستان بوده و مساحتی حدود ۷۰۰...

این شهر پایتخت کشور گرجستان بوده و مساحتی حدود ۷۰۰/۶۹ کیلومتر مربع و جمعیتی معادل ۴ میلیون و ۶۶۱ هزار نفر دارد. برای این شهر پروازهای متعددی وجود دارد که می توانید خود را به تفلیس برسانید. در این جاذبه های فراوانی برای بازدید قرار گفته است. از جمله این جاذبه ها می توان به تله کابین تفلیس، قلعه ناریکالا، پل صلح، کلیسای جامع تسمیندا سامبا، مجموعه فونیکولار و خیابان روستاولی اشاره کرد. شهربازی تفلیس پر از بازی های هیجانی و پر سرعت است. باغ ملی بوتانیکال گاردن یکی از زیباترین مکان ها برای گشت برون شهری است. برای علاقه مندان به موزه می توان از موزه ملی گرجستان نام برد.

باتومی - Batumi

- احسان منشوریان 02.08.28

باتومی از شهرهای ساحلی و توریست پذیر گرجستان است. ...

باتومی از شهرهای ساحلی و توریست پذیر گرجستان است. بندر باتومی برای تفریحات تابستانی مقصدی عالی بوده و جاذبه های متنوعی مانند باغ گیاه شناسی، قلعه گونیو، دلفیناریوم، بلوار باتومی و تله کابین آرگو و مجسمه علی و نینو در این شهر قرار دارد. در تابستان جشنواره های پر شور و هیجان ساحلی یا موسیقی در این کشور برگزار می شود.

تلاوی - Telavi

- احسان منشوریان 02.08.28

شهر تلاوی به دلیل سابقه تاریخی که دارد برای تاریخد...

شهر تلاوی به دلیل سابقه تاریخی که دارد برای تاریخدانان شهری مهم و باارزش بوده و سابقه سکونت در آن به دوره برنز می رسد. بناهای تاریخی فراوانی مربوط به دوره های مختلف تاریخ در این شهر پیدا می شود و شهری فرهنگی سیاسی است. در قدیم این شهر پایتخت پادشاه ارکل دوم بوده است. بهترین زمان برای سفر به این شهر، فصل پاییز و ماه اکتبر همزمان با جشنواره انگور است.

متسخیتا - Mtskheta

- احسان منشوریان 02.08.28

از قدیمی ترین شهرهای جهان و متعلق به ۱۰۰۰ سال قبل ...

از قدیمی ترین شهرهای جهان و متعلق به ۱۰۰۰ سال قبل از میلاد است که در کنار رود پایه ریزی شده و توسعه یافته است. همانطور که در راهنمای سفر به گرجستان می بینید، بناهای این شهر نیز معماری مشابه دیگر شهرها مانند تلاوی داشته و گفته می شود که اولین پایگاه مسیحیان در گرجستان بوده است. بسیاری از کلیساهای ارتدکس مانند کلیسای سوئیستتکوپولی در این شهر قرار دارد.

مهم ترین جاذبه های گردشگری گرجستان

- احسان منشوریان 02.08.28

در این بخش با خیام گشت به معرفی کوتاه چند مورد از...

در این بخش با خیام گشت به معرفی کوتاه چند مورد از این جاذبه‌ها می‌پردازیم

کلیسای گرگتی ترینیتی- Gergeti Trinity Church

- احسان منشوریان 02.08.28

یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری گرجستان کلیسای G...

یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری گرجستان کلیسای Gergeti Trinity است که در سفر به گرجستان به هیچ وجه نباید از دست بدهید. این کلیسای قرن چهارمی در دامنه های کوه کازبک قرار گرفته است و منظره ی نفس گیری از کوه های قفقاز در پشت آن وجود دارد. مطمئن باشید با هر جایی که تا حالا در زندگی تان دیده اید بسیار متفاوت است.

کلیسای جامع سامبا - Cathedral of Sameba

- احسان منشوریان 02.08.28

شاید ظاهر این کلیسا در ابتدا شما را یاد ساختمان ها...

شاید ظاهر این کلیسا در ابتدا شما را یاد ساختمان های قدیمی بیندازد اما سامبا کلیسایی است که به تازگی ساخته شده است. کلیسای سامبا در شهر تفلیس قرار دارد و یکی از دیدنی های مهم این شهر محسوب می شود. سامبا به معنی تثلیث بوده و کلیسای ارتدکس ها می باشد. این کلیسا عنوان بزرگترین کلیسای ارتدکس جهان و سومین کلیسای ارتدکس مرتفع جهان را به نام خود به ثبت رسانده است. بنای آن مخلوطی از معماری مذهبی گرجی و معماری بیزانس می باشد.

کوه کازبک - Mount Kazbek

- احسان منشوریان 02.08.28

یکی از مهم ترین قله های کشور گرجستان کوه کازبک است...

یکی از مهم ترین قله های کشور گرجستان کوه کازبک است در بیشتر مواقع سال قله ی آن از برف پوشیده شده است و بین کوهنوردان طرفداران زیادی دارد. ارتفاع این کوه ۵۰۴۷ متر بوده و یک کوه آتشفشانی از نوع استارتو ولکانو است. کوه کازبک سومین قله بلند در گرجستان محسوب می شود. اطراف کوه به عنوان یک ذخیره گاه طبیعی به ثبت رسیده است و شامل جنگل های درخت راش است. تورهای کوهنوردی از ایران برای این کوه برگزار می شود و اگر شما هم کوهنورد هستید، در راهنمای سفر به گرجستان صعود به این قله سخت را به شما پیشنهاد می دهیم.

واردزیا - Vardzia

- احسان منشوریان 02.08.28

واردزیا در واقع عبادتگاهی در دل سنگ ها در کنار رود...

واردزیا در واقع عبادتگاهی در دل سنگ ها در کنار رود مشهور کورا و جایی تاریخی متعلق به قرن دوازدهم است. واردزیا یک شهر غار مانند است که تعجب شما را بر خواهد انگیخت. این شهر و عبادتگاه حدود ۴۰۰ اتاق دارد و از دوره و عصر برنز مسکونی بوده است. این شهر کنده کاری شده در سمت چپ ساحل رودخانه متکواری قرار گرفته است.

باغ ملی بوتانیکال - Botanical Garden

- احسان منشوریان 02.08.28

پارک ملی یا باغ ملی بوتانیکال، پارکی به وسعت ۱۶۱ ه...

پارک ملی یا باغ ملی بوتانیکال، پارکی به وسعت ۱۶۱ هکتار بوده که از زیبایی و مهارت باغبان های آن انگشت به دهن می مانید. این باغ بیش از ۴۵۰۰ گونه گیاهی و جانوری داشته و قدمتش بیشتر از ۳ قرن است. جالبی ماجرا این است که یک جهانگرد فرانسوی ابتدا این پارک را بنیان نهاد و در واقع جنگل و این منطقه را تبدیل به پارکی به سبک فرانسوی کرد.

قلعه ناریکالا - Narikala

- احسان منشوریان 02.08.28

قلعه ای تاریخی است که بر روی کوه و رو به رودخانه ک...

قلعه ای تاریخی است که بر روی کوه و رو به رودخانه کورا و شهر تفلیس ساخته شده است. این قلعه نمایی بی نظیر از شهر و رودخانه را به شما نمایش می دهد. در این قلعه حمام های تاریخی سولفور قرار گرفته و دو دیواره بزرگ به همراه برج های نگهبانی دارد که محافظ باغ های تفلیس بوده اند.از زیباترین جاذبه های گرشگری گرجستان است. تاریخ آن به قرن چهارم برمی گردد و در راهنمای سفر به گرجستان بازدید از این شهر صخره ای را به شما پیشنهاد می دهیم.

امنیت در گرجستان

- احسان منشوریان 02.08.28

در حالت کلی، کشور گرجستان یکی از امن ترین کشورهای ...

در حالت کلی، کشور گرجستان یکی از امن ترین کشورهای دنیاست و در صورت بروز هرگونه مشکل می توانید به پلیس گرجستان مراجعه کنید. یکی از اقدامات جالب توسط پلیس گرجستان نصب دوربین های مداربسته به نقاط اصلی و مراکز توریستی است تا نرخ جرم و جنایت در این کشور کاهش یابد و در چند سال اخیر نرخ جرایم خیابانی نزدیک به صفر رسیده است. در خیابان های کشور گرجستان با خیال راحت می توانید قدم بزنید و از زیبایی های بی نظیر این منطقه لذت ببرید و سفری خاطره انگیز برای خود و خانواده تان رقم بزنید.

بهترین مراکز خرید گرجستان

- احسان منشوریان 02.08.28

همه می‌دانیم که گرجستان بین گردشگران ایرانی و خارج...

همه می‌دانیم که گرجستان بین گردشگران ایرانی و خارجی، به تفریح و خوش‌گذرانی معروف است. اما آیا تفریح منافاتی با خرید دارد؟ در مورد گرجستان، خیر؛ منافاتی ندارد هیچ، حتی در بعضی موارد همسو هم هستند، چون که مراکز خرید گرجستان معمولا امکانات تفریحی خوبی هم دارند تا تجربه خرید در گرجستان خالی از لذت نباشد. یکی دیگر از نقاط قوت مراکز خرید گرجستان این است که محیط آن‌ها معمولا به نوعی طراحی شده است که پاسخگوی اکثر سلیقه‌ها باشد. یعنی چه؟ یعنی مثلا اگر شما تنهایی برای خرید رفته‌اید یا شاید با همسر و فرزندانتان؛ در این مراکز خرید، اجناسی که این گروه‌ها می‌خواهند وجود دارد و حتی بخشی از این امکانات تفریحی هم به وجود آمده‌اند تا کودکان در حین خرید خسته نشوند. گرجستان مراکز خرید زیادی دارد که هر کدام به نوعی، جاذبه‌ها و ویژگی‌های خودشان را دارند. اما در این میان، تعدادی از این مراکز خرید، معروف‌تر و محبوب‌تر هستند که در ادامه چند مورد از آن‌ها را معرفی کرده‌ایم: 1)تفلیس مال 2)مرکز خرید ایست پوینت 3)مرانی مال 4)مرکز خرید گالریا تفلیس 5)مرکز خرید کارواسیلا 6)مرکز خرید لیلو 7)مرکز خرید تفلیس سانترال 8)مرکز خرید مگالین 9)مرکز خرید جی تی سی 10)مرکز خرید اوراسیا

سخن پایانی درباره راهنمای سفر به گرجستان

- احسان منشوریان 02.08.28

برای سفر به گرجستان، بهتر است در ابتدا برنامه سفر ...

برای سفر به گرجستان، بهتر است در ابتدا برنامه سفر خود را با دقت ترتیب دهید. از جمله نکات مهم برای سفر به گرجستان، رعایت احترام به فرهنگ و سنت‌های محلی، استفاده از حمل و نقل عمومی، بازدید از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی، تجربه غذاهای محلی و پذیرایی از مردم محلی می‌باشد. همچنین، در زمان بازدید از کلیساها و مساجد، پوشش مناسب و محترمانه را رعایت کنید. بهتر است از این قبیل نکات پیش از سفر و در سفر خود، بهتر است از راهنمای سفر به گرجستان استفاده کنید.در کل، سفر به گرجستان با ترکیبی از تاریخ، فرهنگ، طبیعت و غذاهای محلی، یکی از بهترین گزینه‌های سفر در منطقه قفقاز است. با تورهای گرجستان خیام گشت ایرانیان به آسانی و با کمترین هزینه به گرجستان سفر کنید و سفری ایمن و آرام‌بخش را تجربه کنید.