ترکیه کوش آداسی

Kuşadası

کوش آداسی کجاست؟!

- علی مجیدی 99.07.09

این قطب گردشگری ترکیه در 71 کیلومتری شهرستان مرکزی...

این قطب گردشگری ترکیه در 71 کیلومتری شهرستان مرکزی استان آیدین و در نوار ساحلی منطقه اژه واقع شده است. البته کوش آداسی بخشی از شهرت خود را مدیون موقعیت جغرافیایی خود و قرارگیری در کانون مراکز مهم گردشگری از جمله ازمیر، افس، مریم آنا، پاموکاله، مارماریس و بدروم است. کوش آداسی از شمال با سلجوق و پاموجاک و از جنوب با شبه جزیره دیلک همسایه‌است.

آب و هوای کوش آداسی

- علی مجیدی 99.07.09

سواحل مدیترانه و دریای اژه از نظر آب و هوایی بسیار...

سواحل مدیترانه و دریای اژه از نظر آب و هوایی بسیار به هم شبیه اند، تابستان های گرم و زمستان های معتدل. اگر به دیدن آثار تاریخی و خرابه های باستانی علاقه مندید، آوریل، مه، سپتامبر و اکتبر بهترین زمان برای سفر به کوش آداسی است. اما اگر به استراحت در کنار دریا بیشتر علاقه دارید، از مه تا اکتبر زمانیست که باید به این شهر بروید.

سواحل معروف کوش آداسی

- علی مجیدی 99.07.09

ساحل Downtown که به استخر شنای کوش آداسی یا ساحل د...

ساحل Downtown که به استخر شنای کوش آداسی یا ساحل درخت خرما نیز معروف است تنها ساحلی است که در بخش مرکزی شهر کوش آداسی واقع شده است. این ساحل دقیقاً بین بندر و گردشگاه ساحلی شهر قرار گرفته و نزدیکی آن به مرکز شهر یکی از مهمترین عوامل محبوبیت آن است. ساحل بانوان (Ladies Beach) این ساحل نیز یکی از شلوغ ترین و پرطرفدارترین سواحل کوش آداسی است. نام این ساحل برگرفته از این حقیقت است که ساحل بانوان در سالهای گذشته فقط مخصوص شنای خانم ها بوده. ساحل شنی 1 کیلومتری، آب آبی شفاف، و نزدیکی به مرکز شهر، این ساحل را به یکی از سواحل محبوب کوش آداسی تبدیل کرده است. لانگ بیچ (Long) این ساحل 18 کیلومتری با گذشت زمان به بخش های مختلفی تقسیم شد. امروزه تنها بخش ابتدایی آن ساحل طولانی با نام لانگ بیچ شناخته می شود. البته بیشتر تسهیلات رفاهی مانند باشتک ها، تخت های آفتاب گیری، چتر، ورزش های آبی، رستوران ها و کافه ها در همین بخش وجود دارند. ساحل عشق ساحل عشق، ساحلی تمیز و بی سر و صداست. در این ساحل چشم انداز زیبایی از پارک ملی در مقابل دیدگانتان قرار می گیرد. همچنین تفرجگاه ساحلی این منطقه مکانی مناسب برای استراحت است.

خرید در کوش آداسی

- علی مجیدی 99.07.09

فروشگاه های کوچک و بزرگ، بوتیک ها، و مراکز خرید بز...

فروشگاه های کوچک و بزرگ، بوتیک ها، و مراکز خرید بزرگ، این شهر را برای کسانی که عاشق خرید هستند نیز دوست داشتنی کرده است. از انواع پوشاک تا فرش های دستباف و جواهرات، هر چیزی که بخواهید در فروشگاه های این شهر پیدا می شود. بیشتر فروشگاه های شهر از ابتدای روز تا لحظات پایانی شب مشغول به کارند. لذت بخش ترین بخش خرید در کوش آداسی دیدن فروشنده هاییست که با چند زبان زنده دنیا مشغول چانه زنی با مشتریان خود هستند. اگر فرصت داشتید حتماً سری به این سه بازار قدیمی کوش آداسی، یعنی بازار بزرگ (Grand Bazaar)، بازار Orient و بازار کوش آداسی بزنید. پول رایج ترکیه لیره است، اما برای خرید در کوش آداسی نیازی به تبدیل پول به لیره ندارید. اکثر فروشندگان این شهر از شما دلار و یا یورو نیز قبول می کنند.

پارک آبی آکوا فانتزی

- علی مجیدی 99.07.09

در نزدیکی کوش آداسی و به سمت ساحل افسس واقع شده اس...

در نزدیکی کوش آداسی و به سمت ساحل افسس واقع شده است .آبتنی در میان آبهای درخشان و تمیز این پارک آبی که از مهم ترین و زیباترین پارکهای آبی کوش آداسی است ، برای شما لذت بخش خواهد بود . هزینه ورودی پارک آبی آکوا فانتزی کوش آداسی ۲۳ یورو است و ساعت کار پارک آبی از نیمه اردیبشهت تا نیمه خرداد ( ۱۵ مه – ۱۴ ژوئن ) هر روز از ۱۰٫۰۰-۱۸٫۰۰ و از نیمه خردا د تا نیمه مهر ( ۱۵ ژوئن – ۳۰ سپتامبر ) هر روز ۱۰٫۰۰-۱۹٫۰۰ می باشد . در این پارک آبی سرسرهای متنوع و سرگرمی های آبی مختلفی وجود دارد و سرزمین عجایب این پارک دارای استخر موج سواری و آبشاری زیبا است است همینطور در آکوا فانتزی امکانات ورزشهای آبی همچون والیبال ساحلی، واترپلو ، والیبال آبی و سالن آب در دسترس مهمانان می باشد . از ویژگی های استخر موج این پارک این است که ده نوع مختلف از امواج با نامهایی چون دعوت به تندر سیاه ، آناکوندا و شگفت انگیز و … در آن ایجاد می شود . یکی از محبوب ترین بخشهای آن بخش حصیر شتاب است که میتوانید در مسیر آن با دوستان خود مسابقه دهید . از جذاب ترین بخشهای این پارک ، رودخانه تنبل است . این رودخانه در خارجی ترین قسمت پارک و دورتا دور آن قرار دارد . برای یک استراحت دلچسب می توانید در یک حلقه لاستیکی لم بدهید و در مسیر رودخانه آرام حرکت کنید . در این پارک آکوا فانتزی تعداد زیادی استخر کم عمق برای کودکان وجود دارد . بخشهای بسیار جذابی برای کودکان مانند جزیره گنج در پارک وجود دارد که بچه ها در میتوانند در تونل دزدان دریایی بر روی برگهای زنبق پیاده روی نمایند و تمرین تعادل کنند . روزانه مسابقاتی مثل فوتبال، مسابقات رقص ، یدک کش و … در پارک برگزار می شود و برای کسانی که می خواهند برای خنک کردن خود ، نوشیدنی های استوایی بنوشند ، کافه ها و رستورانهایی در اطراف پارک وجود دارد .