مالزی کوالالامپور

Kuala Lumpur

بهترین زمان سفر / آب و هوا

- علی مجیدی 99.07.09

بهترین زمان سفر به مالزی : برای رفتن به مالزی د...

بهترین زمان سفر به مالزی : برای رفتن به مالزی دو بازه زمانی بیشتر رونق دارد. یکی از آن ها از ابتدای دسامبر شروع شده و تا پایان ژانویه ادامه دارد که تعطیلات سال نو میلادی و همچنین چینی است. دومی در ماه های ژوئن، جولای و آگوست بوده که در این زمان بیشتر مسافران از خاورمیانه هستند. در بیشتر کشورها تعطیلات مدارس در این ماه هاست و زمان مناسبی برای سفر میباشد. اواخر سپتامبر تا دسامبر مالزی بسیار خلوت و آرام می باشد. آب و هوا : معمولا میانگین دمای روزانه در مالزی بین 22 تا 32 درجه سانتیگراد است. در مناطق مرتفع تر میانگین هوا 21 درجه در روز و 10 درجه در شب است. در ماه های آوریل و مارچ بیشترین میزان رطوبت و در ماه های اکتبر و دسامبر هم رطوبت بالایی وجود دارد. کم بارش ترین ماه های سال ژوئن و جولای هستند.

آداب و رسوم

- علی مجیدی 99.07.09

رسوم برای جلوگیری از سوءتفاهم‌های فرهنگی به این...

رسوم برای جلوگیری از سوءتفاهم‌های فرهنگی به این نکات توجه کنید: وقتی به اماکن مقدس وارد می‌شوید کفش خود را در بیاورید. وقتی وارد معابد و اماکن مقدس می‌شوید، از لباس‌های مناسب استفاده کنید که دست‌ها و پاهای شما را می‌پوشانند. غذا را با دست راست تعارف کنید. با پا به کسی اشاره نکنید. وقتی پول یا کادویی به فرد مالزیایی می‌دهید یا از او می‌گیرید، با دست راست این کار را انجام دهید.

جاذبه های گردشگری

- علی مجیدی 99.07.09

کوالالامپور یکی از دیدنی ترین شهرهای دنیا به شمار ...

کوالالامپور یکی از دیدنی ترین شهرهای دنیا به شمار می رود. با مسافرت به کوالالامپور می توان از هر ساعت اقامت خود در آن شهر زیبا لذت برد. برج های دوقلوی پتروناس ، محله چینی ها، روستای فرانسوی، پارک دریاچه، موزه ملی، غار میمون ها ، باغ پرندگان ، برج منارا ، موزه نگارا ، مسجد سلطان صلاح الدین عبدالعزیز شاه ، پارک آبی سان‌وِی ، بلندی های کوالا و ... همه جاذبه های بسیار زیبای این شهر هستند.