تایلند پاتایا

PATTAYA

پاتایا کجاست؟

- علی مجیدی 99.07.09

پاتایا در فاصله 165 کیلومتری بانکوک قرار دارد و با...

پاتایا در فاصله 165 کیلومتری بانکوک قرار دارد و با هر وسیله حمل و نقلی همچون کشتی، هواپیما، اتوبوس، قطار و ماشین می توان به این شهر سفر کرد. پاتایا مکان های گردشگری متنوع و متعدد دارد و علاوه بر سواحل شنی بسیار تمیز و زیبا، رستوران های عالی، مراکز خرید، کلوب های شبانه و تفریحاتی همچون شنا، جت اسکی، موج سواری، اسکی روی آب، قایق سواری و غواصی نیز دارد. آب و هوای پاتایا گرمسیری و ترکیبی از هوای خشک و بارانی است. این شهر در همه ماه های سال شاهد تغییرات آب و هوایی است. مثلا از گرمای داغ به گرمای قابل تحمل تبدیل می شود یا شرجی، خشک و گاهی بارانی است. جمعیت کلی پاتایا حدود یک میلیون و 500 هزار نفر و مساحت کلی آن نیز حدود 22.2 کیلومتر مربع است.

خانه حقیقت پاتایا

- علی مجیدی 99.07.09

خانه حقیقت که با عنوان Prasat Sut Ja-Tum نیز شناخت...

خانه حقیقت که با عنوان Prasat Sut Ja-Tum نیز شناخته می شود ، ساختمانی چوبی یک معبد در پاتایا است . این بنا در حدود 105 متر ارتفاع دارد و یک جاذبه توریستی مهم در پاتایا است . ترکیبی جذاب از هنر ، فرهنگ ، فلسفه و دین در این بنا به چشم می خورد . ویژگی ها و جکاکی های پیچیده این بنا ، آن را به عنوان یک نمونه درخشان از مهارت های تایلندی تبدلی کرده است .

کوه بودا پاتایا

- علی مجیدی 99.07.09

در حدود 20 دقیقه دور از پاتایا ، کوه Khao Chee Cha...

در حدود 20 دقیقه دور از پاتایا ، کوه Khao Chee Chan با ارتفاع 130 متر ، به عنوان کوه بودا شناخته می شود . بر روی کوه تصویری از بودا حک شده است که گفته می شود بزرگترین تصویر بودا در جهان است . اندازه تصویر به طول 109 متر ارتفاع و عرض 70 متر می باشد و بسیار هیجان انگیز است . تصویر بودا به وسیله لیزر بر روی کوه حکاکی شده است . باغ های گل که در اطراف کوه تزئین شده اند ، به زیبایی محل افزوده اند .

باغ گرمسیری نونگ نوچ

- علی مجیدی 99.07.09

یک پارک تفریحی پرطرفدار در 18 کیلومتری جنوب پاتای...

یک پارک تفریحی پرطرفدار در 18 کیلومتری جنوب پاتایا است . این باغ دارای یک دریاچه ، باغ ارکیده ، آبشارها و چشم انداز وسیع و چشمگیر است . همچنین می توانید خانه های سنتی تایلندی و باغ گیاهان و گل های مختلف را در مکان های مختلف این باغ مشاهده کنید . در این باغ هر روز نمایش هایی مانند رقص های محلی ، مبارزه با شمشیر و بوکس تایلندی اجرا می شود . نمایش فیل ها هم هرروز 4 بار اجرا می شود .

لیست جاذبه های گردشگری

- علی مجیدی 99.07.09

سواحل زیبای پاتایا و کلوپ های شبانه آن از بهترین ت...

سواحل زیبای پاتایا و کلوپ های شبانه آن از بهترین تفریحات پاتایا هستند. در این قسمت لیستی از تفریحات پاتایا و دیدنی های پاتایا ذکر کرده ایم،امیدواریم برنامه سفرتان به تایلند را طوری تنظیم کنید که بتولنید به این قسمت ها سر بزنید : باغ وحش ببرها. باغ استوایی. جزیره مرجان . آکواریوم و دنیای زیر آب . کوه بودا. موزه ریپلی. تور گیبون . شو الکازار مینی سیام. موزه هنری بطری های شیشه ای . پارك آبي . دهکده فيل ها . پارک سنگ هاي چند ميليون ساله . خانه مقدس حقيقت . بانجی جامپینگ در . مرکز میموسا . معبد وات یان سانگ وارارام .

وسایل نقلیه

- علی مجیدی 99.07.09

در پاتایا گردشگران می توانند از تاکسی و موتور سیکل...

در پاتایا گردشگران می توانند از تاکسی و موتور سیکلت استفاده کنند که اندکی با بانکوک تفاوت دارد. تاکسی های پاتایا به علت ساحلی بودن این شهر، در واقع وانت بارهایی دارای صندلی هستند و هزینه آنها برای هر نفر ۱۰ بات است. موتور سیکلت نیز وسیله ای است که با پرداخت توافقی، معمولا ۴۰-۲۰ بات، می توانید در پاتایا از آن استفاده کنید. در پاتایا، گردشگران هم چنین می توانند در طول مدت اقامت خود، برای استفاده شخصی موتورسیکلت کرایه کنند.